Akdeniz Üniversitesi

senlik

 

 

 

 

 

 

 

 

tr_bayrak                ing_bayrak
DekanınMesajı
Hakkımızda
Yönetim
AkademikKadro
İdariKadro
Öğrenciİşleri
Uluslararasıİlişkiler
TanıtımKataloğu
Ulaşım
Konaklama
FakülteyeDestekVerenler
AlanyaBilimselÇalışmalar
Alanya
 
 
 
 
 
 dergi_kapak
DergiSonSayı
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


facebook_takip

 

twitter_takip

 

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Duyurular
Haberler

 


 

2005 yılında kurulan Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi, sektörün talep ettiği yönetici ve ara eleman düzeyinde uygun nitelikli personel yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Fakültemiz 
modern derslikleri, bilgisayar laboratuarları, kütüphanesi, konferans salonu ve akademik kadrosuyla çağın gerektirdiği yüksek kalitede eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir.

Fakültemiz bünyesinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi ile geleceğin yönetici ve akademisyen adaylarının yetiştirmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca sertifika programları ile işletmelerin tüm kademedeki personelinin bilgilendirilmesi ve “Eğitici Formasyonu” kazandırılması hedeflenmektedir.

Öğrencilerimiz yurtdışı değişim programları ile eğitim öğretim hayatlarının bir kısmını anlaşmalı olduğumuz yabancı üniversitelerden birisinde devam edebilirler. Öğrenciler, çift dalda eğitim görebilecekleri gibi kendi bölümlerinin dersleri dışında dersleri de seçebilirler. Fakültemizde eğitim Türkçe olmakla birlikte seçmeli olarak İngilizce, Almanca ve Rusça dersleri öğretilmektedir.

Kısa geçmişine rağmen fakültemizin yaptığı bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetler, uluslararası ilişkiler ve öğrenci değişim programları, fakülte dergisi ve öğretim kadrosunun kalitesi övgüyle bahsedilmesi gereken birkaç örnektir. Fakültemiz akademik ve idari personeli ile birlikte gerek akademik alanlarda gerekse ekonomik, sosyal ve kültürel etkinliklerde yeniliklere açık bakış açısıyla sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getiren bir Fakülte olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Bugünün genç öğrencileri şüphesiz eski nesillerden çok daha şanslıdırlar. Öğrencilerin fakültemizden alacakları eğitim ve donanımı başta Türkiye olmak üzere tüm insanlığın faydasına kullanacaklarına ve Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmak için candan çalışacaklarına olan inancım tamdır.

Prof.Dr. İbrahim GÜNGÖR

Sayfa Özeti: Alanya İşletme Fakültesi

Sayfa Açıklaması: alanya işletme fakültesi

Anahtar Kelimeler:

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.